Minister Defensie Mattis noemt boek Democratische redacteur anti-Trump krant ‘pure fictie’

Eerder boek over Trumps Witte Huis, ‘Fire and Fury’, eveneens compleet gedebunked – Democratische minderheidsleider: ‘Als we mid-term verkiezingen winnen gaan we Trump afzetten’ –
Afbeelding: Getty Images (4).

————————————————————————————————————————————–

Slechts een week nadat het zoveelste nepnieuws over Trump of zijn medewerkers breed werd ontkracht, namelijk de bewering dat de voormalige advocaat van de president bewijs zou hebben dat Trump van tevoren wist van de befaamde ‘Trump Tower’ ontmoeting, heeft de ‘Deep State’ elite de volgende aanval op het Witte Huis gelanceerd met het (binnenkort) uitbrengen van boek ‘Fear’ door Bob Woodward, hoofdredacteur van de Washington Post, één van de beruchte kranten die al jaren met enkel tendentieuze berichtgeving en leugenpropaganda alles doet om Trump zwart te maken. Een van de genoemde hoofdpersonen in het boek, minister van Defensie James Mattis, reageerde dan ook dat het boek ‘pure fictie’ is.

De Democraat Bob Woodward, beruchte Trump-hater, ‘lekte’ de inhoud van zijn eigen boek heel strategisch twee maanden voor de ‘mid term’ verkiezingen naar zijn eigen krant, de Washington Post, die de afgelopen jaren met de regelmaat van de klok werd betrapt op het publiceren van nepnieuws.

‘Idioot in een gekkenhuis’

Geheel voorspelbaar wordt Trump in het boek afgeschilderd als een idioot die door zijn naaste medewerkers in bedwang moet worden gehouden. Belangrijke papieren zouden ongezien van Trumps bureau worden gepakt, omdat hij niets van de werking van de regering zou begrijpen. Stafchef John F. Kelly zou Trump ‘onevenwichtig’ en ‘een idioot’ hebben genoemd. ‘Het is zinloos te proberen hem ergens van te overtuigen. Hij is ontspoord. We zitten in het gekkenhuis, en ik heb geen idee waarom wij hier nog zijn.’

Trump zou de leden van zijn regering voortdurend beledigen. Zo zou hij minister van Justitie Jeff Sessions ‘achterlijk’ en een ‘domme Zuiderling’ hebben genoemd, en zelfs een ‘verrader’.

Minister Mattis: ‘Pure fictie en totaal niet geloofwaardig’

Minister van Defensie James Mattis komt ook in het boek voor. Hij zou een bevel van Trump voor een militaire aanval op de Syrische president Bashar Assad (‘let’s fucking kill him!’) hebben genegeerd. Uiteindelijk gaf Trump het bevel voor een gelimiteerde luchtaanval met kruisraketten op één enkele Syrische basis.

Volgens Woodward zou Mattis tegen hem hebben gezegd dat Trump ‘het verstand van een vijfde of zesde klasser’ heeft. Daar is volgens de minister echter niets van waar. ‘De minachtende woorden over de president die aan mij worden toegeschreven zijn nooit door mij of in mijn bijzijn gezegd. Hoewel ik over het algemeen graag fictie lees, is dit een unieke vorm van Washington ‘literatuur’. Zijn anonieme bronnen geven er geen enkele geloofwaardigheid aan.’

Eerder dit jaar beschuldigde Mattis het eveneens fel anti-Trump berichtende NBC ook van het publiceren van ‘fictie’ toen werd bericht dat het Pentagon snel probeerde de scherven op te ruimen die Trump op de laatste NAVO top had achtergelaten. Volgens Mattis had hij zelf tegen senatoren gezegd dat die top ‘één van de meest productieve’ was waar hij ooit bij was geweest, en dat iedere suggestie dat men in het Pentagon geen respect voor Trump zou hebben ‘het product van iemands rijke fantasie is’.

Ook vorige boek over Trump compleet gedebunked

Woodward zou volgens eigen zeggen ook Trump zelf hebben benaderd voor medewerking aan het boek, maar dat zou de president hebben geweigerd. In een door de WaPo opgenomen en nu openbaar gemaakt telefoongesprek tussen beide heren blijkt dat Trump wel degelijk had willen meewerken, maar dat Woodwards verzoeken niet aan hem werden doorgegeven.

Het vorige boek over Trump, Michael Wolffs ‘Fire and Fury’, werd al snel compleet gedebunked. Dat kreeg van de media echter veel minder aandacht dan de originele claims die in het boek werden gemaakt. De schade was toen al aangericht, want dat boek leidde tot het ontslag van Steve Bannon.

Motieven Clinton-vertrouweling Woodward en andere media overduidelijk

Niemand hoeft worden uitgelegd waarom dit boek van een vertrouweling van de ‘Clinton-groep’ zo kort voor de ‘mid term’ verkiezingen wordt gepubliceerd, en dat ook in Nederland de media er gelijk als de kippen bij waren om ook deze fictie als feit te presenteren. De komende weken zullen anti-Trump koppen dus regelmatig de headlines blijven domineren.

Tevens kan worden verwacht dat Trump, met wie het voor de gevestigde orde inderdaad moeilijk samenwerken lijkt, er wéér iemand uitgooit. Dat zou wel eens minister Sessions kunnen zijn, met wie hij constant op gespannen voet leeft.

Trump noemt de media niet voor niets ‘de vijanden van het volk’. Getuige veel commentaren en de almaar lagere kijkcijfers voor bijvoorbeeld CNN lijkt een groot deel van het Amerikaanse volk er inmiddels precies zo over te denken. Ondanks een recente lastercampagne is het aantal lezers van Breitbart juist verder toegenomen, en trekt het gebande Infowars explosief meer app-verkeer.

Democratische minderheidsleider: ‘We gaan Trump afzetten’

Het doel van de Democraten is duidelijk: de verkiezingen op 6 november winnen, het Congres van de Republikeinen overnemen, en Trump vervolgens proberen af te zetten, zoals ook de Democratische minderheidsleider Chuck Schumer publiekelijk heeft aangekondigd. Daar heeft hij dan overigens ook de medewerking van een flink aantal Republikeinen voor nodig.

Schumers oproep zou wel eens een averechts effect kunnen hebben, want uit peilingen blijkt dat het Amerikaanse volk niet op een afzettingsprocedure zit te wachten. De kans is daarom aanwezig dat veel kiezers extra gemotiveerd zijn om in november naar de stembussen te gaan om de Republikeinen hun meerderheid te laten behouden. (3)

Xander

(1) Zero Hedge
(2) Breitbart
(3) Breitbart
(4) Afbeelding: Getty Images (vrij voor redactioneel, niet commercieel gebruik)